Od roku 2008 jsme zpětným místem odběru elektrozařízení a nabízíme tak v rámci kolektivních systémů Asekol, Ekolamp a Elektrowin ekologické řešení likvidace použitého elektrozařízení a uložení k následné recyklaci. Uložení elektrozařízení je pro fyzické i právnické osoby zdarma, bez ohledu na jejich bydliště. Od roku 2016 jsme také zpracovateli elektrozařízení pro kolektivní systém REMA.

Místa zpětného odběru

Sběrný dvůr Cheb

Bor u Tachova

Ostrov nad Ohří

Kraslice

 

Seznam elektrozařízení (EEZ)

V rámci kolektivních systémů (KS) odebíráme následující skupiny EEZ, pouze v kompletním stavu s výjimkou systému ASEKOL, kdy podíl zjevně nekompletního zařízení nesmí přesáhnout 10 % (vztahuje se zejména na PC monitory a TV).

KS EKOLAMP

Trubicové zářivky (lineární, kruhové), úsporné zářivky, výbojky (sodíkové, halogenidové, směsné).

KS ASEKOL

PC monitory, TV, výpočetní a telekomunikační technika (osobní počítače, notebooky, telefony, faxy, tiskárny, atd.), spotřební elektronika (Hi-fi, videorekordéry, kalkulačky, atd.), elektrohračky ( elektroautíčka, videohry, herní konzole, atd.), elektrovybavení pro volný čas a sport (kapesní PC na běh, cyklistiku, atd.) a lékařské přístroje k analýze fyziologických funkcí (digitální teploměry, tlakoměry, atd.).

ELEKTROWIN

Velké domácí spotřebiče (pračky, myčky, chladničky, sporáky, elektrické radiátory, atd.), malé domácí spotřebiče (vysavače, šicí stroje, žehličky, holicí strojky, hodiny, váhy, atd.), elektrické nářadí a stroje (vrtačky, pily, soustruhy, sekačky, svářečky, atd.).

Zpětný odběr elektrozařízeníEkologická likvidace použitého elektrozařízení